
Vrei să gândești mai clar, să-ți susții ideile și să te înțelegi mai bine cu ceilalți?
Dacă ești elev cu vârsta cuprinsă între 11-13 ani , atelierul de gândire critică de pe 12 iunie este pentru tine!
Aici vei putea să-ți spui părerea, să asculți ce gândesc alții și să descoperi că pot exista mai multe moduri de a vedea același lucru. Vei învăța cum să pui întrebări, cum să alegi în ce informații să ai încredere și cum să nu fii de acord cu cineva păstrând o atitudine asertivă.
Vom face jocuri, exerciții interactive și activități în echipă, ca să înveți într-un mod explorativ. În plus, ai șansa să cunoști alți copii cu pasiuni asemănătoare.
La final, vei pleca mai încrezător în ideile tale și mai pregătit să le exprimi.
Unde și când?
📅 Începând cu 12 iunie 𝟮𝟬𝟮6
⭐ Frecvență: săptămânală
🧶 Durată – 8 întâlniri
Grupul se desfășoară cu minim 4 participanți
🕔 𝗢𝗿𝗮 16:00-17:30
📍 Biblioteca Ion Creangă – BMB, str. General Christian Tell nr. 10, București
🎟️ Prima întâlnire gratuită
Mulțumim pentru interesul acordat atelierului de gândire critică. Vino alături de noi și convinge-te dacă proiectul nostru este pe placul tău!
